Поради випускникам

1. Краще визначитися з вибором професії заздалегідь, а не перед дверима приймальної комісії. Тим більше, варто дізнатися якомога більше про майбутню професію. Не полінуйтесь та попросіть знайомих чи родичів, які працюють за фахом, про який ви мрієте, розповісти чи показати, що саме і як вони роблять. Відвідайте дні відкритих дверей навчальних закладів.

2. При виборі майбутньої професії не орієнтуйтеся лише на її престижність. Юристи, банкіри економісти, фінансисти справді залишаються лідерами серед престижних професій, але ринок праці ними вже давно переповнений. Тож з позиції перспективи ви можете залишитися з гарним дипломом, але без роботи.

3. Не думайте, що ті люди, які здобули престижну професію, але нині сидять без роботи, просто невдахи, а з вами буде інакше. З кожним роком роботодавці стають дедалі вибагливішими і на ринку праці виживе лише той, хто крім звичайного вузівського диплому має ще безліч умінь і знань.

4. Не відвертайтеся від «непрестижних» професій, дотримуючись стереотипу про них, як про «чорну» та низькооплачувану роботу. Представники робітничих професій сьогодні на вагу золота. Відповідно й заробітна плата у гарних фахівців у цій сфері іноді навіть вища, ніж у деяких «престижних» спеціалістів.

5. Дивіться оголошення роботодавців та зверніться за рекомендаціями до спеціалістів центрів зайнятості. Вам допоможуть зрозуміти, чи потрібна на ринку праці професія, яку ви вибрали.

6. Якщо ви взагалі не уявляєте, яку професію обрати, зверніться до фахівців центру зайнятості, які допоможуть вам визначитися з вибором, враховуючи ваші потреби та здібності.

7. Візьміть участь у профорієнтаційних заходах, що проводитиме служба зайнятості для учнівської молоді (ярмарки професій, марафон робітничих професій, ярмарки кар'єри тощо).

Бажаємо вам успіхів та здійснення ваших задумів!


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Як допомогти дитині подолати стреc?

Права та обов'язки учнів